Inter i Milan slavili, Romu 'srušio' sjajni Diego Milito

Poraz Rome i domaći remi Juventusa s Catanijom obilježili su 4. kolo talijanskog prvenstva. Lazio je \\'na prepad\\' dobio Fiorentinu i drugi je na tablici

U 4. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Inter je ostvario i treću pobjedu makar se momčad Jose Mourinha prilično mučila protiv Leccea na San Siru.
Odahnuti su mogli tek u 79. minuti kada je pričuva Julio Cruz svladao Benussija i donio Interu novu pobjedu. Ovo je bila prva utakmica argentinskog napadača nakon što se nogometu vratio nakon ozljede.
Aktualni doprvak Roma je odigrala novu slabu utakmicu, a to su iskoristili igrači Genoe i njihov sjajni nogometaš Diego Milito. Ovoljetno pojačanje kluba je ukupno postigao četiri od šest pogodaka ove sezone, a na ljestvici strijelaca je sada na vrhu izjednačen sa Zaraetom iz Lazija (oba po četiri pogotka).
Genoa je pobijedila Romu 3-1, a Milito je postao dva pogotka u drugom poluvremenu koja su odlučila pobjednika. Hrvatski nogometaš Ivan Jurić je odigrao svih 90 minuta za domaćina uz tradicionalni žuti karton (tijekom nastavka). U drugom poluvremenu je Roma ostala bez Danielea de Rossija koji je 69. minuti dobio crveni karton.
Milan je ostvario treću pobjedu zaredom. Nakon Züricha (Kup Uefe) i Lazija bili su uspješni na gostovanju kod Reggine. Pogodak odluke je postigao Pato u 73. minuti. Ancelotti je počeo s Kakom, Patom i Borriellom, a u nastavku je ušao Ševčenko, dok je Ronaldinho cijelu utakmicu odgledao s klupe.
Juventus je uhvatio samo jedan bod na svom terenu protiv Catanije, dok je Fiorentina doživjela brodolom kod Lazija u Rimu za samo osam minuta.