Inter kući utišao Napoli, Udinese u sve većoj krizi

Udinese, sljedeći suparnik Dinama u Ligi UEFA-e, proživljava tešku krizu, te su zabilježili i četvrti poraz zaredom. Ovaj put ih je pobijedio Chievo 1-0

Posljednji put je Udinese na svom travnjaku ostvario prvenstvenu pobjedu 26. listopada protiv Rome, a nakon toga su uslijedili sljedeći rezultati: 2-2 protiv Genoe, poraz od Reggine 1-0 i isti negativni rezultat ove nedjelje protiv Chieva. Da stvar bude gora Chievo je do ove utakmice imao samo jednu pobjedu u sezoni, te je i nakon ovog uspjeha posljednji na ljestvici. U gostima je, pak, do Udina postigao samo jedan pogodak u šest utakmica. Udinese će narednog tjedna dočekati Dinamo u utakmici 4. kola skupine D Lige UEFA-e, a najava svega je bila iznimno loša, jer Udinese nije tijekom 90 minuta nametnuo ritam protiv slabog suparnika. Ključni potez se dogodio u 57. minuti kada je prvi strijelac kluba Antonio di Natale zaradio crveni karton, a novi šok sami sebi su priredili u 87. minuti kada je Felipe postigao autogol. Dvije utakmice u popodnevnom rasporedu su posebno privukle pozornost, a u oba slučaju su slavili domaćini. Inter je bio bolji od Napolija 2-1, dok je Francesco Totti odlučio rimsku utakmicu u kojoj su igrali Roma i Fiorentina. Od zadnjih šest utakmica koje su odigrali nogometaši Rome su dobili pet, a i jedini remi u tom razdoblju je trebao završiti njihovom pobjedom da Cicinho nije u sudačkoj nadoknadi, u Bologni, postigao autogol. U srazu dva sudionika Lige prvaka, gdje će Roma vrlo vjerojatno izboriti plasman u osminu finala, a Fiorentina se tijekom ovog tjedna oprostila od tog natjecanja, nadmoćnija je bila domaća momčad, koja je sve okrunila pogotkom kapetana Tottija u 69. minuti. Totti je dočekao loptu na petnaestak metara i raspalio je prema Freyu koja mu se provukla između ruku i nogu i uletjela u mrežu. Osim toga, Roma je do veće prednosti mogla doći 80. minuti kada je Julio Baptista sjajnim udarcem s 20-ak metara pogodio gredu, a Fiorentina je u sudačkoj nadoknadi mogla izjednačiti, ali je udarac glavom Mutua obranio Doni. Inter je nakon poraza od Panathinaikosa u Ligi prvaka (2-1) vratio samopouzdanje uspjehom protiv Napolija 2-1 čime su zadržali vrh ljestvice. No, ponovno pogoci nisu došli od strane napadača, već veznog igrača Muntarija i obrambenog Cordobe. Hrvatski nogometaš Ivan Jurić odigrao je svih 90 minuta za Genou koja nije uspjela doći do tri boda na svom terenu protiv pretposljednje Bologne.