Internacional je korak do naslova u Libertadoresu

Nogometaši meksičkog Chivasa teško su pratili ritam Internacionala. Brazilci su bili bolji u prvoj utakmici finala južnoameričkog Copa Libertadores

Nogometaši brazilskog Internacionala stigli su na korak do osvajanja Cope Libertadores, južnoameričke Lige prvaka. U prvom su dvoboju finala kao gosti svladali meksički Chivas s 2-1. Nijedna meksička momčad dosad nije osvajala Copu Libertadores otkad su se Meksikanci 1998. uključili u natjecanje. Čini se da će tako ostati i nakon ove godine jer će Chivas sljedeće srijede u Porto Alegreu morati zabiti najmanje dva gola da bi uopće mogao i pomisliti na trofej. A nakon prvog poluvremena dvoboja u Guadalajari igrači Chivasa su imali znatno više razloga za zadovoljstvo. Premda su gosti dominirali, pogodak Adolfa Bautiste u zadnjoj minuti prvog dijela na odmor je s prednošću odveo domaćina. No, dva pogotka glavom u drugom poluvremenu, unutar samo pet minuta, gurnuli su uoči uzvrata vodu na mlin Internacionala. U 72. minuti je put do mreže pronašao Giuliano, a pet minuta kasnije i Bolivar. Internacional će pred svojim navijačima imati priliku drugi put u povijesti postati prvak Južne Amerike. Prvi mu je put to pošlo za rukom prije četiri godine kada je u finalu svladao Sao Paulo.