Istra obilježila jubilej Hajduka: 'Bili' izgubili u 1000. utakmici

POČELO SA ŠPACOM Hajduk je prvu utakmicu odigrao 1992. protiv Istre, a trener je bio Stanko Poklepović. Svoju 1000. utakmicu također su igrali protiv Puljana...

Hajduk je 29. veljače 1992. odigrao prvu utakmicu u samostalnoj Hrvatskoj. Protivnik je bio NK Istra. Hajduk je na Poljudu slavio 3-1, a trener je bio Stanko Poklepović. A 23 godine i 999 utakmica kasnije, isti protivnik, isti trener i ne baš isti rezultat.

Duško Marušić/PIXSELL

Istra je pobijedila Hajduk na Aldo Drosini 3-2 u dramatičnoj završnici. Domaći su dvaput vodili, Hajduk se vratio minutu prije kraja utakmice, a Zvonko Pamić je drugim golom u 90. minuti donio Istri pobjedu. Bila je to 1000. službena utakmica za Hajduk u samostalnoj Hrvatskoj. Navijači "bilih" neće je pamtiti po dobrom.

U protekle 23 godine Hajduk je odigrao 750 utakmica u prvenstvu, 149 susreta u Kupu, 90 utakmica u europskim kupovima i 10 utakmica u superkupu. U "bilom" dresu nastupila su 303 igrača, a njih 173 barem jedanput upisalo se u strijelce.

Hajduk je u samostalnoj Hrvatskoj osvojio 18 trofeja, šest naslova prvaka, šest kupova i šest superkupova...