Ivan Klasnić zabio za bod, City kiksao doma s Hullom

Bolton je odigrao 1-1 na gostovanju kod Fulhama zahvaljujući golu hrvatskog napadača. United je u Portsmouthu slavio, City s Hullom odigrao 1-1

Premda su se gotovo cijelu utakmicu branili, nogometaši Boltona su ipak uzeli jedan bod (1-1) na gostovanju kod Fulhama u 14. kolu, uz punu zaslugu hrvatskog nogometaša Ivana Klasnića. Bolton je u 90 minuta uputio samo jedan jedini udarac u okvir gola Marka Schwarzera, ali je upravo taj bio dovoljan za gol Klasnića. Hrvatski reprezentativac je "u srcu" šesnaesterca primio loptu upućenu glavom od Garyja Cahilla, te je desnom nogom plasirao u neobranjeni dio mreže.
Primljeni gol samo je dodatno potaknuo Fulham na još jače napadne tijekom ostatka ogleda, ali od 18 udaraca samo je jedan pronašao put do cilja. Irski nogometaš Damien Duff je u 75. minuti izjednačio za konačnih 1-1. Čak je u samoj završnici Bolton mogao i do sva tri boda, ali je Steinsson slabo reagirao pri udarcu glavom. Klasnić je zamijenjen u 61. minuti Fabriceom Muambom, a golom protiv Fulhama je došao do brojke od dva gola u Premiershipu otkada se tamo preselio iz Nantesa.
Avram Grant je debitirao na klupi Portsmoutha, no u prvom meču nije imao mogućnosti promijeniti negativne navike te momčadi. Manchester United je slavio kod Portsmoutha 4-1 uz tri gola Waynea Rooneyja (dva iz penala). Laku pobjedu aktualnih prvaka zaokružio je lijepim golom iz slobodnog udarca Ryan Giggs. S ova tri gola Rooney je došao do brojke od deset golova u Premiershipu, te je ispred njega samo Jermaine Defoe iz Tottenhama sa 11 golova.
Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić pratio je s klupe ogled svog Blackburna i Stokea. Bio je to jedini meč u subotu bez golova, a baš dijametralno suprotno je bilo u ogledu West Hama i Burnleyja. Tamo je palo osam golova, a domaćin je slavio 5-3, uz pet različitih strijelaca. West Ham je time došao tek do treće pobjede u sezoni.
Kiksao je Manchester City. Na svom je terenu odigrao samo 1-1 protiv Hull Cityja. Bod gostima donio je Jimmy Bullard s bijele točke (82. minuta).
Podsjetimo, u nedjelju se igra veliki derbi na Emiratesu, Eduardov Arsenal dočekuje vodeći Chelsea. Jednako važna utakmica igra se na Goodisonu. U drugome gradskom derbiju Everton dočekuje Liverpool.

PREMIERSHIP, 14. KOLO
BLACKBURN - STOKE 0-0
FULHAM - BOLTON 1-1 (Duff 75 / Klasnić 35)
MANCHESTER CITY - HULL CITY 1-1 (Wright-Phillips 45 / Bullard 82-11m)
PORTSMOUTH - MANCHESTER UNITED 1-4 (Boateng 32-11m / Rooney 25-11m, 48, 54-11m, Giggs 87)
WEST HAM - BURNLEY 5-3 (Collison 18, Stanislas 33, C. Cole 43-11m, Franco 51, Jimenez 64-11m / Fletcher 68, 74, Eagles 90)
WIGAN - SUNDERLAND 1-0 (Rodallega 76)
ASTON VILLA - TOTTENHAM 1-1 (Agbonlahor 10 / Dawson 77)

TABLICA: Chelsea 33 (-1), Man. United 31, Tottenham 26, Arsenal 25 (-2), Aston Villa 23, Man. City 22 (-1), Liverpool 20 (-1)...