Ivan Rakitić asistirao u pobjedi Seville protiv Bilićevog Gijona

Nogometaši Seville pobijedili su Sporting iz Gijona s 3-0 u 26. kolu španjolskog prvenstva. Ponovno je sjajnu utakmicu za Andalužane odigrao naš Ivan Rakitić

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić od dolaska u Sevillu ne prestaje oduševljavati navijače i čelnike kluba. Nakon što je u dvije utakmice zaredom zabio po gol, a prije toga i asistirao, sinoć je odigrao novu odličnu utakmicu i opet dodao za gol. Sevilla je na svom terenu pobijedila Sporting iz Gijona 3-0, a Raketa je igrao svih 90 minuta. Za goste iz Gijona Mate Bilić je igrao od 68. minute.

Sevilla je povela golom Luisa Fabiana iz penala u 28. minuti, a na 2-0 u 35. je povisio Perotti. Domaćinu je posao bio znatno olakšan jer je već u 26. minuti zbog prekršaja za penal isključen Sebastien Eguren što je veznom redu Seville, kojim su odlično upravljali novopridošli Rakitić i Medel, dalo krila. Rakitić je vrhunskim dubinskim proigravanjem u priliku gurnuo Negreda koji u 65. minuti zabija za konačnih 3-0.