Ivan Rakitić se vratio i pobijedio Olića u gostima

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić vratio se na travnjak nakon 36 dana pauze. Rakitić je ozlijedio ligamente gležnja lijeve noge 20. ožujka

Schalke je pobijedio na gostovanju Hamburg 1-0 ranim pogotkom Kevina Kuranyija već u drugoj minuti. Iz hrvatske perspektive najveći događaj na utakmice se dogodio u 75. minuti kada je Ivan Rakitić zamijenio Halila Altintopa, te je odigrao posljednjih petnaest minuta.
Ivica Olić je za domaćina odigrao do 79. minute, ali nije imao zapaženijih reakcija pred suparničkim golmanom Neureom.
Werder je odigrao šokantnu utakmicu na gostovanju kod Karlsruhea, a završilo je bez pobjednika 3-3. Ogled je bio prepun obrata, pa je tako domaćin poveo 1-0, Werder je okrenuo na 2-1, pa je Karlsruhe ponovno poveo 3-2, da bi Werder na kraju ipak uspio dohvatiti bod. Inače, Werder je preko Rosenberga postigao pogodak i za 4-3, ali je poništen zbog zaleđa.
Upravo je Rosenberg zamijenio u 65. minuti Klasnića koji dotad nije ostvario ništa osobito u sastavu iz Bremena.
Neodlučeno je odigrala i Hertha kod Hannovera (2-2), a Josip Šimunić je odigrao cijelu utakmicu. Isti je rezultat postignut u derbiju začelja, ogledu Nürnberga i Arminije, a za goste je cijeli ogled odigrao Andre Mijatović.
Energie je došao u posljednjim minutama do pobjede 2-1 protiv Hanse uz dva pogotka u posljednjih osam minuta. Dvostruki asistent je bio Skela, a domaćin je cijelo drugo poluvrijeme odigrao s igračem manje, zbog crvenog kartona Mitreskog.

BUNDESLIGA, 30. KOLO
BOCHUM - DUISBURG 1-1 (Šestak 84 / Niculescu 27)
KARLSRUHE - WERDER 3-3 (Freis 15, 59, Kapllani 67 / Diego 23, Ozil 30, Sanogo 86)
HSV - SCHALKE 0-1 (Kuranyi 2)
ENERGIE - HANSA 2-1 (Rost 82, Rangelov 90 / Cetkovic 16)
HANNOVER - HERTHA 2-2 (Bergen 19-ag, Štajner 26 / Chahed 55-11m, Pizczek 67)
NÜRNBERG - ARMINIA 2-2 (Mintal 30, Saenko 39 / Wichniarek 47, Bollmann 60)