Ivan Strinić asistirao u pobjedi Dnjipra, pregažen Livajin Inter

Odigrane su sve utakmice 5. kola Europske lige, a među zanimljivim rezultatima je 'potop' Intera kod Rubina (0-3). Pranjićev Sporting je ispao, a Partizan je uzeo bod

U 5. kolu Europske lige važnu ulogu u pobjedi svoje momčadi imao je hrvatski reprezentativac Ivan Strinić, koji je asistirao za prvi gol Dnjipra u 24.minuti, koji je slavio na gostovanju kod PSV-a 2-1. Osim asistencije Strinić je zaradio žuti karton, a iz igre je izašao u 69. minuti. Nikola Kalinić nije ulazio u igru. Pobjedom u Nizozemskoj Dnjipro je učvrstio prvo mjesto u skupini F s 12 bodova, tri više od drugog Napolija.

Drugi hrvatski predstavnik u Europskoj ligi Marko Livaja nije imao toliko razloga za zadovoljstvo jer je njegov Inter pretrpio uvjerljiv poraza 3-0 na gostovanju kod Rubin Kazana. Hrvatski napadač igrao je od prve minute, izašao je na poluvremenu, a u međuvremenu je zaradio i žuti karton. Ovaj poraz neće toliko škoditi 'nerrazzurima' jer su poput Rubina već izborili plasman u sljedeći krug natjecanja.

Zato se od natjecanja oprostio Danijel Pranjić, koji je odigrao svih 90 minuta u teškom 3-0 porazu svojeg Sportinga kod Basela. Lisabonski klub na posljednjoj je poziciji u skupini G sa samo dva boda.

Recimo da je plasman u sljedeću fazu natjecanja izborio Lazio odigravši 0-0 s Tottenhamom na Olimpijskom stadionu u Rimu, a Spursi u posljednjem kolu kod kuće se bori s Panathinaikosom za prolaz.

Prolaz je osigurao i Anži pobjedom 2-0 nad Udineseom u skupini A, dok Liverpool remijem 2-2 s Young Boysima još nije siguran do zadnjeg kola. Dalje su prošli i Atletico Madrid i Vitoria Plzen, Fenerbahče i Marseille, Bordeaux, Newcastle, Napoli, Genk, Lyon, Sparta Prag, Metalist Harkiv, Bayer Leverkusen, Hannover i Levante.

5. kolo Europske lige:

skupina A:

Anži - Udinese 2-0 (Samba 72, Eto'o 75)

Liverpool - Young Boys 2-2 (Shelvey 33, Cole 72 / Bobadilla 52, Zverotić 88)

Redoslijed: 1. Anži 10, 2. Liverpool 7, 3. Young Boys 7, 4. Udinese 4.

skupina B:

Academica Coimbra - Viktoria Plzen 1-1 (Edinho 88-11m / Horvath 57-11m)

Atletico Madrid - Hapoel Tel Aviv 1-0 (Suarez 7)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 12, 2. Viktoria Plzen 10, 3. Academica 5, 4. Hapoel Tel Aviv 1.

skupina C:

Marseille - Fenerbahçe 0-1 (Irtegun 40)

Borussia (M) - AEL Limassol 2-0 (De Camargo 79, 90)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 13, 2. Borussia (M) 8, 3. Marseille 5, 4. AEL Limassol 1.

Skupina D:

Club Brugge - Bordeaux 0-2 (Lestienne 85 / Jussie 3, 40)

Newcastle - Maritimo 1-1 (Marveaux 23 / Fidelis 79)

Redoslijed: 1. Bordeaux 10, 2. Newcastle 9, 3. Club Brugge 4, 4. Maritimo 3.

Skupina E:

Steaua - Stuttgart 1-5 (Costea 83 / Tasci 5, Harnik 18, Sakai 23, Okazaki 31, 55)

Molde - Kopenhagen 1-2 (Chima 62 / Santin 21 - 11m, Gislason 76)

Redoslijed: 1. Steaua 10, 2. Stuttgart 8, 3. Kopenhagen 7, 4. Molde 3.

Skupina F:

AIK - Napoli 1-2 (Danielsson 35 / Džemaili 20, Cavani 90+3 - 11m)

PSV - Dnjipro 1-2 (Wijnaldum 18 / Seleznjov 24, Konopljanka 74)

Redoslijed: 1. Dnjipro 12, 2. Napoli 9, 3. PSV 4, 4. AIK 4.

skupina G:

Basel - Sporting 3-0 (Schär 22, Stocker 67, Degen 70)

Videoton - Genk 0-1 (Barda 19)

Redoslijed: 1. Genk 11, 2. Basel 8, 3. Videoton 6, 4. Sporting 2.

skupina H:

Rubin Kazan - Inter 3-0 (Karadeniz 2, Rondon 86, 90)

Neftçi - Partizan 1-1 (Flavinho 10 / Mitrović 67)

Redoslijed: 1. Rubin 13, 2. Inter 10, 3. Neftçi 2, 4. Partizan 2.

skupina I:

Sparta Prag - Lyon 1-1 (Husbauer 53 / Benzia 46)

Hapoel Ironi - Athletic Bilbao (odgođeno)

Redoslijed: 1. Lyon 13, 2. Sparta 8, 3. Hapoel Ironi 2 (-1), 4. Athletic Bilbao 1 (-1).

Skupina J:

Panathinaikos - Maribor 1-0 (Vitolo 67 - 11m)

Lazio - Tottenham 0-0

Redoslijed: 1. Lazio 9, 2. Tottenham 7, 3. Panathinaikos 5, 4. Maribor 4.

Skupina K:

Metalist Harkiv - Bayer Leverkusen 2-0 (Cristaldo 46, Cleiton 85)

Rosenborg - Rapid Beč 3-2 (Chibuike 28, Elyounossi 77, Prica 80 / Schrammel 53, Boyd 66)

Redoslijed: 1. Metalist Harkiv 13, 2. Bayer 10, 3. Rosenborg 6, 4. Rapid Beč 0.