Ivica bez bodova u spustu, Svindal preuzeo vodstvo

Norvežanin Aksel Lund Svindal danas je prvim mjestom u spustu preuzeo vodstvo u ukupnom poretku skijaša u Svjetskom skijaškom kupu

Aksel Lund Svindal danas je prvim mjestom u spustu u švedskom Areu preuzeo vodstvo u ukupnom poretku skijaša u Svjetskom kupu. Ivica Kostelić završio je izvan 15. mjesta koje je bilo posljednje što nosi bodove. Naš skijaš na kraju je bio plasiran na 17. mjestu, a spustio se sa startnim brojem 27. Današnji spust u Areu bio je nešto kraći no inače zbog vremenskih uvjeta te je više ličio na veleslalom. Trebalo je to više odgovarati Raichu i Kosteliću, no sjajnu formu na kraju sezone potvrdili su klasični spustaši Svindal na prvom te Cuche na drugome mjestu. Benni Raich završio je 13. te osvojio 20 bodova. Vodstvo je u ukupnom poretku tako tri utrke prije kraja preuzeo Svindal. Svindal s novih 100 bodova ima 929, drugi je Raich sa 857, treći Cuche sa 843, a Ivica je tek četvrti sa 837 bodova. U četvrtak se vozi superveleslalom, u petak je na redu veleslalom. U subotu je slalom, što je posljednja utrka sezone i nada da Ivica može prestići vodeći trojac. Mali Kristalni globus za najboljeg u spustu  osvojio je Austrijanac Michael Walchhofer.