Ivo Karlović izborio meč protiv Đokovića, Dodig dobio Berrera

Div sa Šalate slavio je protiv 171. igrača svijeta Nikoloza Basilašvilija 7-6, 6-3 uz 19 aseva. Sad igra protiv Đokovića. Na istom turniru u Dohi slavio je i Ivan Dodig

Ivo Karlović u drugom kolu Dohe pobijedio je gruzijskog kvalifikanta Nikoloza Basilašvilija u dva seta. Div sa Šalate slavio je protiv 171. igrača svijeta 7-6, 6-3.

REUTERS/PIXSELL

Protivnik u četvrtfinalu bit će Novak Đoković koji je slavio protiv Stahovskog 6-2, 6-1. Karlović je jedan od rijetkih tenisača svijeta koji imaju pozitivan skor protiv srpskog igrača. Karlović je slavio dvaput, Đoković jedanput. Prvi put igrali su 2005. godine u Maridu, Karlović je slavio 6-4, 6-4. Igrali su dvaput 2008. godine, uz jednu pobjedu Đokovića (Hamburg, 7-6, 6-3) i jednu Karlovića (Madrid, 7-6, 7-6).

Ivan Dodig pobijedio je njemačkog tenisača Michaela Berrera u dva seta i također prošao u četvrtfinale turnira. Bilo je 7-6, 6-2 za Dodiga protiv tenisača koji je na startu turnira izbacio Rafaela Nadala.  Dodiga u četvrtfinalu čeka Talijan Andreas Seppi, 45. igrač svijeta s kojim Međugorac ima 1-5 u međusobnim susretima.

Jurica Galoić/PIXSELL

U indijskom Chennaiju Borna Ćorić nije mogao protiv Stana Wawrinke. Švicarski tenisač slavio je nakon sat vremena i 11 minuta u dva seta (6-1, 6-4).

Konjuh i Lučić-Baroni izgubile

Ana Konjuh izgubila je u Aucklandu protiv Ruskinje Jelene Vesnine 3-6, 1-6.

Mirjana Lučić-Baroni izgubila je u Brisbaneu od Španjolke Carle Suarez Navarro u tri seta 7-5, 3-6, 4-6.