Jelavić nakon Aston Ville 'sredio' i njemački HSV

Nakon što je u utakmici 4. pretkola sam izbacio Aston Villu, Nikica Jelavić zabio je i HSV-u. Njegov je Rapid razbio momčad Petrića rezultatom 3-0

Nakon što je u utakmici 4. pretkola sam izbacio Aston Villu, Nikica Jelavić zabio je i HSV-u. To mu je već šesti gol ove sezone i to u 1. kolu skupine C Europa lige. Njegov je Rapid na domaćem terenu bio bolji od njemačkog HSV-a. Bečani su sjajnom igrom razbili Nijemce 3-0. Jelavić je bio strijelac drugog gola u 44. minuti. Trener ga je iz igre izvadio u 86. minuti, dok je za HSV cijeli susret odigrao Mladen Petrić. Za Rapid su strijelci još bili Hofmann i Drazan.
U drugoj utakmici skupine C Hapoel iz Tel Aviva je preokretom u drugom dijelu pobijedio škotski Celtic.