Jelavić promašio penal; 'redsi' slavili šesticom, City peticom

Liverpool je slavio protiv Cardiffa s velikih 6-3 i pobjegao teško stradalom Arsenalu te nastavio utrku za naslov prvaka. Manchester City s čak 5-0 svladao je Fulham...

Nakon što je Chelsea sa Stamford Bridgea šesticom ispratio Arsenal, u terminu od 16 sati igrala su preostala dva kandidata za naslov engleskog prvaka, Liverpool i Manchester City, koji su upisali uvjerljive pobjede. 'Redsi' su Cardiffu utrpali čak šest golova (6-3), 'građani' Fulhamu pet (5-0).

Liverpool je jako loše počeo na gostovanju u Cardiffu, gdje je domaćin poveo u 9. minuti preko Mutcha. Ipak, gosti su izjednačili u 18. minuti preko Suareza. U 25. minuti za novo vodstvo Cardiffa zabio je Campbell. Za novo izjednačenje u 41. minuti zabio je Škrtel. 'Redsi' su pitanje pobjednika riješili u nastavku utakmice kada su mrežu domaćina pogađali Suarez (54', 90'), Škrtel (60') te Sturridge (75'). Za domaćine je još zabio Mutch (88').

Manchester City je na krilima fenomenalnog Yaye Tourea (hat-trick) pobijedio Fulham 5-0. Uz njega još su zabili Fernandinho i Demichelis.

Nikica Jelavić propustio se upisati u strijelce u domaćoj pobjedi Hulla protiv WBA 2-0 promašivši jedanaesterac u 31. minuti. Ipak, njegovi suigrači su pitanje pobjednika riješili u samo sedam minuta nakon tog promašaja golovima Roseniora i Longa.

Niko Kranjčar igrao je do 61. minute u pobjedi QPR-a na gostovanju kod Middlesbrougha 3-1 u 37. kolu Championshipa.