Jerko Leko zabio Lyonu, Marseille preuzeo sam vrh

Monaco je na Gerlandu odigrao 2-2 s Lyonom, što je rezultat koji vodi Marseille na prvo mjesto na ljestvici nakon što su pobijedili Grenoble 4-1

Mreže su u Marseilleu mirovale prvih 45 minuta. A onda je serija krenula. Taiwo je zabio iz penala, nastavio je Hilton, pa svoj drugi gol zabio Taiwo. Grenoble je na Velodrommeu 'dotukao' Brazilac Brandao, napadač koji je ove sezone stigao iz Šahtara. Kod 4-0 uspio je zabiti i Grenoble, Courtois je u posljednjoj minuti utakmice smanjio na 4-1. Marseille je tom pobjedom došao na vrh ljestvice i čekao ishod ogleda Lyona i Monaca. Samo je pobjeda Lyon vraćala na čelo karavane...
No na Gerlandu je zaigrao i Jerko Leko. Monaco je u 34. minuti povukao jednu kontru, Leko je odlično pratio i pogodio s desetak metara. Nakon vodstva, u prvo ime utakmice prometnuo se golman Monaca Ruffier. Ostao je nemoćan tek kod gola Crisa u 65. minuti, no već minutu kasnije Monaco je opet poveo preko Pina. Monaco je puni plijen imao do 81. minuti, a onda je iz škarica zabio Piquionne. Leko je odradio cijelu utakmicu, iako je lako mogao dobiti crveni karton u 74. minuti zbog udaranja. No dobio je samo žuti. Nikola Pokrivač ušao je u 90. minuti, a Dario Šimić odrađivao je suspenziju zbog žutih kartona. Nakon 31 kola, Marseille ima 61 bod, a Lyon je drugi s bodom manje. Bordeaux ima 59 bodova, a u idućem kolu Lyon mora u goste baš toj momčadi. Izgubi li, naslov će biti jako daleko...