Jurica Vranješ i Werder love naslov Kupa Uefa

U polufinalu Kupa Uefa Werder će igrati sa Espanyolom, a Osasuna ide na Sevillu koja je prvi klub u prilici obraniti naslov pobjednika od 1986.

Nakon 875 minuta bez gola, Miroslav Klose zabio je dva u 4-1 pobjedi Werdera nad Alkmaarom. Gosti su slavili 50. europsku utakmicu, a slavlje su im pokvarili sjajno raspoloženi Jurica Vranješ i društvo. Hrvatski reprezentativac odigrao je 90 minuta i bio jedan od zapaženijih na terenu. Dvostruki europski prvak lisabonska Benfica nije uspjela zabiti gol Espanyolu i zbog 3-2 poraza iz prve utakmice oprostila se u četvrtfinalu. Deset minuta prije kraja Nuno Gomes je s dva metra pogodio golmana Espanyola, a dvije minute poslije Rui Costa je sa 25 metara pogodio stativu. Sudac Bo Larsen produžio je utakmicu čak šest minuta, no nije bilo dovoljno. Sevilla, aktualni osvajač Kupa Uefa, doputovala je u London s prednošću 2-1, a već nakon osam minuta, autogolom Malbranquea te golom bivšega Tottenhamova igrača Kanoutea, podigla prednost za još dvije "stube". Tottenham je uspio izjednačiti, no to im malo vrijedi. Marko Babić u minimalnom porazu od Osasune u igru je ušao u 42. minuti, a u 83. promašio lijepu šansu.