Juve je pobijedio u derbiju, Milan lako sa Sampdorijom

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Nogometaši Juventusa pobijedili su u najvećem derbiju talijanskog nogometa Inter 2-1. Ranije danas Milan je lakoćom pobijedio Sampdoriju 3-0

U najvećem derbiju talijanskog nogometa u 15. kolu Serije A Juventus je u Torinu pobijedio prvaka Inter 2-1. Iako im ova pobjeda znači više od tri osvojena boda, nogometaši Juventusa ipak su ostali na trećem mjestu tablice s bodom zaostatka za Milanom. Derbi je u Torinu obilovao raznim nenogometnim uzbuđenjima. Stara dama je u vodstvo došla u 20. minuti nakon gola koji je pripisan Brazilcu Melo, no lopta se nakon njegova udarca odbila od jednog igrača Intera i prevarila Cesara. Nakon toga burno je prosvjedovao Jose Mourinho, a glavni sudac nije propustio pokazati lako zapaljivom Portugalcu crveni karton. Samo šest minuta kasnije Inter je izjednačio golom Eto'oa, no u 58. minuti Claudio Marchisio lijepo se oslobodio svojih čuvara, te je iz blizine, malo iskosa s lijeve strane, 'probio' Cesara. Pobjeda Juvea približila je Milan na samo četiri boda zaostatka za gradskim rivalom. Crveno-crni ranije su na San Siru bez problema pobijedili Sampdoriju 3-0. Milan je pobjedu riješio već do 24. minute kada je Pato zabio za konačnih 3-0. Prije njega zabili su Borriello u 2. na asistenciju Ronaldinhu te Seedorf u 21. opet na asist Ronaldinha. Milanu je tako niz nepobjedivosti produžio na 12 utakmica u svim natjecanjima.