Komentari 11

Juve je pobijedio u derbiju, Milan lako sa Sampdorijom

8

Nogometaši Juventusa pobijedili su u najvećem derbiju talijanskog nogometa Inter 2-1. Ranije danas Milan je lakoćom pobijedio Sampdoriju 3-0

U najvećem derbiju talijanskog nogometa u 15. kolu Serije A Juventus je u Torinu pobijedio prvaka Inter 2-1. Iako im ova pobjeda znači više od tri osvojena boda, nogometaši Juventusa ipak su ostali na trećem mjestu tablice s bodom zaostatka za Milanom. Derbi je u Torinu obilovao raznim nenogometnim uzbuđenjima. Stara dama je u vodstvo došla u 20. minuti nakon gola koji je pripisan Brazilcu Melo, no lopta se nakon njegova udarca odbila od jednog igrača Intera i prevarila Cesara. Nakon toga burno je prosvjedovao Jose Mourinho, a glavni sudac nije propustio pokazati lako zapaljivom Portugalcu crveni karton. Samo šest minuta kasnije Inter je izjednačio golom Eto'oa, no u 58. minuti Claudio Marchisio lijepo se oslobodio svojih čuvara, te je iz blizine, malo iskosa s lijeve strane, 'probio' Cesara. Pobjeda Juvea približila je Milan na samo četiri boda zaostatka za gradskim rivalom. Crveno-crni ranije su na San Siru bez problema pobijedili Sampdoriju 3-0. Milan je pobjedu riješio već do 24. minute kada je Pato zabio za konačnih 3-0. Prije njega zabili su Borriello u 2. na asistenciju Ronaldinhu te Seedorf u 21. opet na asist Ronaldinha. Milanu je tako niz nepobjedivosti produžio na 12 utakmica u svim natjecanjima.