Juventus bolji od Arsenala, Real od Olićeva HSV-a

Na londonskom Emirates kupu prvoga su dana slavili Talijani i Španjolci, dok su domaćini turnira i njemačka momčad ostali bez pobjede

Na lijevoj strani ofenzivnog dijela HSV-ove momčadi Ivica Olić je odigrao prvih 48 minuta, ali nije uspio pomoći svojoj momčadi da izbjegne poraz od prvaka Španjolske. Imao je jednu dobru šansu, još je jednu pripremio Peruancu Guerreru, no u trenutku kad je napustio travnjak Real Madrid je vodio 1-0. Strijelac je u 25. minuti utakmice bio Ruud van Nistelrooy.
Pet minuta nakon što je Olić izašao iz igre, briljantan potez Zidana donio je HSV-u izjednačenje. Egipćanin je pogodio rašlje gola na kojem je stajao Jerzy Dudek i poravnao. Pobjedu je Realu donijela kombinacija dvojice mladića, Callejona i Dani Pareja, u 85. minuti. Prvi je nabacio s desne strane, drugi zabio za pet bodova Reala. Tri za pobjedu, po jedan za svaki gol.
Gol Davida Trezegueta iz zaleđa donio je pobjedu Juventusu u drugom subotnjem dvoboju. Vincenzo Iaquinta je nabacio iz slobodnog udarca, a Francuz sjajno uklizao na loptu. I dok je Juventus igrao u gotovo najjačem sastavu, Arsenalov trener Wenger na travnjak je poslao drugu postavu. Naravno, bez Eduarda. Puno je veće razočaranje što u kadru Juventusa nije bilo Darija Kneževića...