Juventus je sve bliže naslovu: Mirko Vučinić slomio Pescaru

Nogometaši Juventusa nastavljaju bježati Napoliju i Milanu u talijanskoj ligi. U prvom ogledu 31. kola Serie A Juve je na svom travnjaku pobijedio Pescaru rezultatom 2-1

Bio je to ogled prve i posljednje momčadi na ljestvici, kao i 22. pobjeda Juventusa u sezoni, ali i isto tako 22. poraz Pescare. Nakon pada kod Bayerna u Ligi prvaka, kao i u iščekivanju uzvrata četvrtfinala, trener Torineza Antonio Conte je odmorio svoje najjače adute, pa su na tribinama ostali Pirlo, Buffon, Marchisio, Chiellini...

U izostanku njih ulogu junaka na sebe je preuzeo Crnogorac Mirko Vučinić koji je postigao oba pogotka, a prilikom slavlja je zaradio i žuti karton zbog svog karakterističnog slavlja kojeg ponekad izvodi - skidanje kratkih hlača.

Inače, Juventus je od prve minute nasrtao na gol Pescare, ali se dugo mučio da pronađe put do gola. I tek u 72. minuti to uspio kada je gostujući igrač Rizzo zasluženo dobio crveni karton zbog povlačenja suparničkog igrača, čime je skrivio i penal.

Vučinić je bio precizan, kao i šest minuta kasnije, dok je sedam minuta prije kraja ogleda Cascione sjajnim šutom u rašlje, s dvadesetak metara, postavio konačnih 2-1. Hrvatski nogometaš Ante Vukušić je bio na klupi Pescare tijekom cijelog ogleda.