Juventus zabio četiri gola Romi, Iaquinta prva dva

U 29. kolu Serie A derbi je pripao Juventusu, koji je neočekivano uvjerljivo pobijedio Romu na rimskom Olimpicu. Junak utakmice je Iaquinta

Gotovo sve što su Juventusovi nogometaši uputili u okvir Rominog gola pronašlo je put do mreže. Ne čudi stoga niti visoka 4-1 pobjeda “stare dame” na Olimpijskom stadionu u Rimu u susretu 29. kola Serije A. U 48. minuti sve je za domaću momčad nalikovalo putu povratka u utakmicu. Simone Loria je izjednačio je nakon što je Vincenzo Iaquinta u 34. doveo Juve u vodstvo. Isti igrač pobrinuo se za novi šok Rominih pristaša, a zbilo se to u 55. minuti nakon preciznog udarca glavom. Priču su zaključili Olof Melberg i Pavel Nedved. Prvo je švedski internacionalac iskoristio ubačaj iz kuta za povećanje vodstva gostujuće momčadi nadskočivši obrambeni red Rome. Potom je češki veteran koji, prema vlastitim navodima, igra posljednju sezone u karijeri, dokazao da bi još mogao biti od koristi torinskoj momčadi. Igrala se 74. minuta susreta kada se Nedved odlučio na projektil volejem izvan kaznenog prostora koji je odsjeo iza Donijevih leđa. Dodajmo da je i Roma imala svoje prilike, točnije po jedan udarac prema vratima više (17-16) i jedan u okvir više (6-5) od svojih gostiju. Samo, Juventusovim igračima u subotu je sve ulazilo.