Juventusu pobjeda u sudačkoj nadoknadi, Napoli gubi korak...

Izuzetno uzbudljivo je bilo 10. kolo talijanske Serije A u kojem se svašta događalo u sudačkim nadoknadama. Između ostalog, tada je i Juventus došao do pobjede...

Bologna se opet pokazala izuzetno neugodnim gostom u Torinu. Prošle je sezone dva puta odigrala 1-1 kod Juventusa, a i sada je takav rezultat imala sve do 92. minute. No, u tom je trenutku obrana gostiju ipak pokleknula, a mladi 19-godišnji Francuz Paul Pogba je donio svom klubu izuzetno vrijedne bodove.

Važniji su i zbog toga jer je jedan konkurent, Napoli, izgubio. U Bergamu se jaka ofenzivna linija Napolija nije naigrala, a strijelac Carmona u 19. minuti za domaćina je bio jedini strijelac na ogled.

Drugi Juventusov suparnik, Inter, je bio uspješan, te je na San Siru svladao Sampdoriju 3-2. Gosti su poveli preko Munarija u 20. minuti, te su čuvali vodstvo sve do 52. minute. No, tada je Milito realizirao jedanaesterac i krenuo je pravi domaći uragan prema golu Đenovljana koji je rezultirao s još dva pogotka (Palacio i Guarin). Recimo da je hrvatski nogometaš Marko Livaja odgledao cijelu utakmicu s klupe. Idućeg se vikenda igra veliki derbi u Torinu gdje stiže Inter.

Kao i Livaja, tako je i Ante Vukušić odgledalo cijelu utakmicu Chievo - Pescara (2-0) s klupe, dok je Roma upisala novi poraz i to opet s 3-2. Prije nekoliko dana je Udinese s 3-2 pobijedio u Rimu, a sada je Roma s identičnim rezultatom pala kod Parme. Uzalud su dobru formu potvrdili golovima igrači Rome, nadareni Lamela i kapetan Totti.

Antonio Di Natale je spasio barem jedan bod Udineseu kod kuće postigavši oba gola u remiju s Catanijom (2-2). Drugi je pogodak Di Natale postigao u 93. minuti.

Serie A, 10. kolo:

Atalanta - Napoli 1-0 (Carmona 19)

Juventus - Bologna 2-1 (Quagliarella 54, Pogba 90+2 / Taider 71)

Inter - Sampdoria 3-2 (Milito 52-11m, Palacio 69, Guarin 81 / Munari 20, Eder 90+4)

Parma - Roma 3-2 (Belfodil 35, Parolo 37, Zaccardo 65 / Lamela 8, Totti 71)

Cagliari - Siena 4-2 (Nene 6, 26, Sau 28, Ribeiro 89 / Bogdani 42, Calaio 90+3)

Lazio - Torino 1-1 (Mauri 57 / Glik 10)

Udinese - Catania 2-2 (Di Natale 29, 90+3 / Castro 62, Lodi 86)

Chievo - Pescara 2-0 (Luciano 75-11m, Stoian 77)