Kad dobije pristojnu minutažu i Super Mario je NBA kvaliteta!

Trener Knicksa David Fizdale drugu utakmicu zaredom daje više prostora Hezonji. NY se nada dobrim tradeovima, Hezonja je među onima koji bi mogli u razmjenu (zasad spominjane destinacije su Bullsi i Sacramento)

Mario Hezonja napokon ulazi u formu. Nakon što je niz utakmica čak i prosjedio na klupi te nikako nije uspio doći do dvoznamenkastog učinka, sada je to napravio dvije utakmice zaredom, a sinoć je u porazu kod Blazersa 111-101 u 31 minutu zabio 14 poena te uhvatio sedam skokova, a bio je solidan i na obrambenom dijelu s tri ukradene lopte.

Ipak, nije to bilo dovoljno da momci iz Velike Jabuke ugrabe pobjedu, koja je otišla na stranu Blazersa kod kojih su najbolji bili Lillard (17-9-4) i Nurkić (20 poena i 8 skokova). Trener Knicksa David Fizdale drugu utakmicu zaredom daje više prostora našem 23-godišnjem košarkašu. New York se nada ojačati momčad u prijelaznom roku, Hezonja je među onima koji bi mogli u razmjenu (zasad spominjane destinacije su Bullsi i Sacramento).

Luka Dončić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu za Dallas (27 koševa, 8 skokova), ali Lakersi su 'odlučili' da nekoga smiju pobijediti i bez LeBrona pa kod Mavsa slavili deset razlike, 107:97. Najbolji su bili Ingram i Ball (29 tj. 21 poen), a trener Walton je Ivici Zupcu dao samo četiri minute na parketu, za učinak: 4 poena i 2 skoka.

Tekma večeri odigrana je u Houstonu, Rocketsi su dočekali lidera Zapada, Denver, i - slavili 125:113. Do trijumfa su došli uobičajeno, na leđima Jamesa Hardena koji je prekinuo svoj niz od deset utakmica s najmanje 35 poena, ali i 32 uz 'desert' od 14 asistencija bili su dovoljni da se riješi Nuggetse među kojima su na ovosezonskoj vrhunskoj razini bili samo sjajni Nikola Jokić (24-13-4) i Monte Morris sa 21 poenom, 3 skoka i 5 assista.

Noćas: Hezonja vs Curry

U ostalim sinoćnjim tekmama: bez iznenađenja. Lak posao Bostona kod kuće sa Brooklynom, pobjeda Spursa u Detroitu (unatoč 34 poena Griffina i 19 poena plus 14 Drummondovih skokova, nije bilo dovoljno za DeRozanovih 26-7-9 i 25 poena odličnog iskusnika LaMarcusa Aldridgea), rutinska večer Milwaukeeja sa Jazzerima ('Greek Freakov' double-double 30 poena/10 skokova) te lake pobjede Pelicansa i Kingsa kod kuće na Memphisom i Orlandom.

Bojan Bogdanović noćas gostuje u Clevelandu kod Ante Žižića, Sunsi Dragana Bendera čekaju Sacramento, a Hezonja i Knicksi idu u grotlo dvorane u Oaklandu, kod 'Chefa' Curryja i prvaka Warriorsa.