Kadeti preko Italije izborili SP: Moro je zabio za veliko slavlje

Svjetsko prvenstvo u Čileu igra se od 17. listopada do 8. studenog ove godine, a Europu će predstavljati Njemačka, Belgija, Francuska, Rusija, Engleska i Hrvatska

Hrvatska nogometna U-17 reprezentacija pobijedila je Italiju 1-0 te tako osigurala nastup na Svjetskom prvenstvu u Čileu. Pobjednički gol zabio je kapetan naše reprezentacije Nikola Moro u 15. minuti susreta te se tako barem djelomično iskupio za promašeni penal kojim je naša vrsta poražena u četvrtfinalu od Belgije.

Italija se u problemima našla već u osmoj minuti kada je jedan od njezinih najboljih igrača Manuel Locatelli zbog ozljede morao izaći s terena, a već par minuta nakon toga Adrian Blečić se našao u dvije vrlo dobre prilike. Momčad Darija Bašića nastavila je s pritiskom koji se isplatio u 15. minuti kada je Moro zabio za 1-0.

U drugom poluvremenu vidjeli smo nekoliko izglednih prilika na obje strane. U 48. minuti Moro je iz dobre pozicije promašio, a u sljedećem napadu Scamacca je odlično pucao, no Adrian Šemper je još bolje obranio. Hrvatski je golman sjajno reagirao i u 78. minuti na opasan pokušaj Mataresea.

Engleska bolja od Španjolske nakon penala, Olmo jedini promašio

U drugoj utakmici za plasman na Svjetsko prvenstvo Engleska je nakon penala svladala Španjolsku, a spomenimo i kako je jedini koji je promašio za Španjolce bio Dinamov igrač Dani Olmo

Svjetsko prvenstvo u Čileu igra se od 17. listopada do 8. studenog ove godine, a Europu će predstavljati Njemačka, Belgija, Francuska, Rusija te Hrvatska i Engleska