Kako iskoristiti vrijeme: Pitajte Bolta, 6 medalja za 75 sekundi!

Čudesnom Jamajčaninu upravo je minuta i 15 sekundi bilo potrebno da osvoji šest medalja. Vjerojatno nitko nikad za manje vremena nije došao do toliko medalja

Možda mislite da ništa veliko i bitno u životu ne možete napraviti za 75 sekundi, ali s vama se ne bi složio Usain Bolt.

Čudesnom Jamajčaninu upravo je minuta i 15 sekundi bilo potrebno da osvoji šest medalja. Po tri u Pekingu i još tri na Olimpijskim igrama u Londonu, naravno sve zlatne. Vjerojatno nitko nikad za manje vremena nije došao do toliko medalja na Igrama. Carl Lewis ima ih 10, ali on je skakao i u dalj, a ta disciplina zna potrajati.

Bolt je trčao 100 metara, 200 metara i štafetu 4x100 metara u kojoj u 'letećem startu' istrči za niti devet sekundi, pa računajte.

Ako i u Riju za četiri godine bude dominantan kao u Londonu, definitivno će postati jedan od najvećih sportaša ikad, a možda i najveći atletičar u povijesti.