Kale asistirao i simulirao, Kranjčar dodao pa zabio...

Dvojica hrvatskih nogometaša na Otoku imali su vrlo uspješnu večer. U utakmicama Liga kupa su obojica dali prilično velik doprinos pobjedama

Na skromnom stadionu niželigaša Gillinghama Nikola Kalinić je prvi put startao u dresu Blackburna. I nije trebalo dugo čekati na njegov prvi konkretan potez, već u petoj minuti je na njegovo dodavanje David Dunn doveo Blackburn u vodstvo. No tu je negdje otprilike završilo sve dobro što je Nikola odigrao u ovoj utakmici. 'Istaknuo' se i u 38. minuti, kada je dobio žuti karton zbog simulacije u šesnaestercu, a skupa s tim i salve zvižduka s tribina. Primio je loptu na rubu kaznenog prostora, okrenuo se i - pao kao pokošen. Sudac je dotrčao do njega i izvadio karton...
Na poluvremenu je trener Sam Allardyce ostavio Kalinića u svlačionici, zamijenio ga je Jason Roberts. Andrews je odmah početkom nastavka povisio vodstvo Roversa, a domaćin je smanjio u 70. minuti. Ubrzo je Pedersen postavio konačnih 3-1.
A na Fratton Parku za to je vrijeme briljirao Niko Kranjčar. Portsmouth je igrao protiv Hereford i nije mogao zabiti sve dok Niko nije asistencijom pronašao Piquionnea u 20. minuti. No nije to bilo sve od Nike za ovu večer. Nakon što je Utaka zabio drugi, Kranjčar je autorski potpisao treći gol Pompeya. Opalio je sa 20-ak metara i rasparao mrežu golmana gostiju u 43. minuti. Vodio je Portsmouth i 4-0 golom Hughesa, a za krajnjih 4-1 zabio je Plummer iz penala.