Livaji dva gola u remiju Intera, Kalinić zabio u slavlju Dnjipra

Milanskom Interu ni dva gola Marka Livaje nisu bila dovoljna za pobjedu nad Neftčijem, koji je iščupao 2-2. Kalinić zabio je iz penala u pobjedi Dnjipra 4-0

Hrvatski nogometaš Marko Livaja odigrao je vjerojatno najbolju utakmicu otkad je prešao u Inter, no na njegovu žalost dva gola, koja je zabio Neftčiju nije bilo dovoljno za pobjedu. 'Nerrazzuri' su odigrali 2-2 protiv Azerbajdžanaca u Milanu, a domaćine je Livaja doveo u vodstvo već u 9. minuti na asistenciju Pereire. U nastavku momčad iz Bakua izjednačila je u 52. minuti preko Sadigov, no hrvatski napadač drugim golom dvije minute kasnije vraća vodstvo na 2-1.

Neftči je ipak došao do boda u 89. minuti preko Canalesa što nije previše uzdrmalo Inter obzirom da je drugim mjestom u skupini H već prije osigurao prolaz u drugi krug. Livaja je grupnu fazu Europske lige završio sa četiri postignuta gola, od čega tri Neftčiju.

Da je Antonio Di Natale bio precizniji u posljednjim sekundama utakmice, Liverpool ne bi vidio drugi krug Europske lige, no snažan udarac napadača Udinesea prošao je malo iznad prečke te su 'redsi' 1-0 pobjedom prošli dalje. Gol vrijedan prolaza u Udinama zabio je Jordan Henderson u 23. minuti.

Young Boys je unatoč 3-1 pobjede nad Anžijem ispao s istim brojem bodova kao Liverpool, ali s lošijim međusobnim omjerom.

U posljednjem kolu istaknuo se hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić, koji je zabio gol u 4-0 gaženju AIK iz Stockholma. Napadač ukrajinske momčadi zabio je prvi gol na utakmici u 20. minuti iz penala golmanu Ivanu Turini, a uvjerljivim slavljem završili su na prvom mjestu sa šest bodova prednosti pred Napolijem. Ivan Strinić igrao je do 57. minute.

Talijani su pak izgubili kod PSV-a 3-1, ali su već prije osigurali prolaz.

Aktualni prvak Atletico Madrid izgubio je kod Viktorije Plzene 1-0 te je prepustio Česima prvo mjesto u skupini B, dok su Španjolci prošli kao drugoplasirani.

Spomenimo da je Fenerbahče uvjerljivo izgubio 3-0 od Borussije Mönchengladbach, no već je ranije osigurao prvo mjesto, a Nijemci drugo.

U skupini J Lazio je prvo mjesto potvrdio uvjerljivom pobjedom kod Maribora 4-1, a Tottenham je također prolaz potvrdio slavivši nad Panathinaikosom 3-1 na White Hart Laneu.

Europa liga, 6. kolo:

skupina A

Udinese - Liverpool 0-1 (Henderson 23)

Young Boys - Anži Mahačkala 3-1 (Zarate 38, Costanzo 52, Gonzalez 90 / Ahmedov 45+2)

Redoslijed: 1. Liverpool 10, 2. Anži 10, 3. Young Boys 10, 4. Udinese 4

skupina B

Hapoel - Academica 2-0 (Mare 56, Maman 80)

Viktoria Plzen - Atletico Madrid 1-0 (Prochazka 27)

Redoslijed: 1. Viktoria Plzen 13, 2. Atletico Madrid 12, 3. Academica 5, 4. Hapoel 4

skupina C

AEL Limassol - Marseille 3-0 (Sa 41, Lacerda 79, Dossa Junior 82)

Fenerbahçe - Borussia Mönchengladbach 0-3 (Cigerci 23, Hanke 28-11m, De Jong 79)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 13, 2. Borussia Mönchengladbach 11. 3. Marseille 5, 4. AEL Limassol 4