Kapetan Eduardo zabio u golijadi Arsenala na startu

Nogometaši Arsenala lako su pobijedili Everton u gostima u prvom kolu nove sezone Premiershipa. Topnici su slavili 6-1, a Dudu je igrao 17 minuta

Andrej Aršavin nespretno je tukao prema golu s 10-ak metara, lopta se lagano odbila od vratnice, a tu je bio onaj koji se uvijek nađe na pravome mjestu pri takvim odbijancima - Eduardo da Silva. Naravno, hrvatski reprezentativac hladnokrvno je loptu spremio u gol i Arsenal je poveo 6-0 u 89. minuti. U toj je akciji prije gola Dudu 'tunelom' loptu dodao Aršavinu i otrčao na drugu vratnicu. 'Topnici' su sezonu otvorili na najbolji mogući način pobijedivši vrlo dobri Everton na njihovu Goodison Parku čak 6-1. Zvijezda u prvom kolu bio je kapetan Fabregas s dva gola i dvije asistencije. No najveći dobitnik večeri je Dudu, koji je na Goodisonu odigrao svoju prvu utakmicu u Premier ligi nakon stravičnog loma noge, a slavlje nakon gola bilo je ravno onima nakon golova za reprezentaciju. Krenulo je lagano. Prvih 20 minuta bez velikih prilika na Goodisonu, ali to kao da je bilo zatišje pred oluju momčadi Arsenea Wengera, koji je u prvu utakmicu sezone krenuo s napadačkim parom Van Persie - Bendtner i Eduardom na klupi. Za 1-0 u 26. minuti zabio je Denilson s dvadesetak metara nakon odlične akcije Bendtnera i Fabregasa. Do kraja poluvremena zabili su još Vermaelen i Gallas glavom nakon dobro izvedenih slobodnih udaraca. U drugom poluvremenu očekivalo se  buđenje Evertona, no uslijedio je pravi potop u režiji Fabregasa i Eduarda da Silve. Dudu je u igru ušao u 73. minuti zamijenivši Van Persieja i preuzevši kapetansku vrpcu. Nakon Eduardova gola rezultat je u 90. minuti utakmice samo smanjio francuski napadač Louis Saha. Arsenal je ovom pobjedom zasjeo na vrh Premiershipa.

Everton – Arsenal 1-6 (Saha 90 / Denilson 26, Vermaelen 37, Gallas 41, Fabregas 48, 70, Eduardo 89)