Karlovac šokirao Osječane, Zadar se spasio u 90-oj...

Četiri gola po utakmici prosječno su 'padala' na pet stadiona. U gostima je slavio i Karlovac, dok su doma pobijedili Zadar, Varteks i Međimurje

Kao i prije utakmice s Hajdukom, nogometaši Osijeka u karanteni su dočekali ogled s Karlovcem. I znali su dobro zašto se pribojavaju gostovanja novaka u ligi, znali su koliko je družina Igora Pamića zaista opasna. No karantena se nije isplatila, Karlovac je usred Gradskog vrta očitao nogometnu lekciju momčadi koja je prije dva tjedna držala Hajduk na konopcima. Bolju igru okrunili su u 84. minuti, kada je mrežu Osijeka pogodio bivši napadač Varteksa Enes Novinić. Prva je ovo pobjeda Karlovca u Prvoj HNL u povijesti kluba...
A slavilo se i u Zadru. Domaćin je, osokoljen pobjedom u Splitu, dočekao susjede iz Šibenika i uglavnom dominirao. Poveli su Zadrani u 10. minuti iz penala, kojeg je u gol pretvorio Želimir Terkeš, no nisu izdržali. Dotad nevidljivi Ermin Zec pobjegao je zadarskim stoperima i pogodio u 55. minuti za 1-1. I kad se već činilo da će Šibenik sretno osvojiti bod, za pobjedu Zadra u posljednjim trenucima utakmice pogodio je mladi veznjak na posudbi iz Hajduka.
Odličnu utakmicu u Čakovcu su odigrali Međimurje i Istra 1961. Šest golova i dva preokreta obilježili su utakmicu u kojoj je Međimurje došlo do prve svoje pobjede ove sezone. Cicero Lima je zabio za rano vodstvo, no Roce i Šehić su preokrenuli u posljednjih pet minuta prvog dijela. U nastavku se Međimurje 'razgoropadilo' i s tri nova gola riješili su pitanje pobjednika. Darmopil je izjednačio, Vuka donio vodstvo, a Kacić autogolom u 70. minuti stavio točku na ovu priču.
Varteks je na svom travnjaku pobijedio prvi put ove sezone, 'žrtva' je Lokomotiva. Oni nisu još nikoga pobijedili. Vuk je već u 2. minuti doveo Varaždince u vodstvo, izjednačio je veteran među klincima Nino Bule, a konačnih 2-1 u 65. minuti djelo je Igora Prahića.

PRVA HNL, 3. KOLO
MEĐIMURJE - ISTRA 1961 4-2 (Cicero Lima 9, Darmopil 54, Vuka 63, Kacić 70-ag / Roce 40, Šehić 45)
OSIJEK - KARLOVAC 0-1 (Novinić 84)
VARTEKS - LOKOMOTIVA 2-1 (Vuk 2, Prahić 65 / Bule 35)
ZADAR - ŠIBENIK 2-1 (Terkeš 10-p, Ćurjurić 90 / Zec 55)
CROATIA SESVETE - DINAMO 2-5 (Pollozhani 12, Guja 30 / Papadopoulos 3, Mandžukić 14, 66, Morales 40, 74-p)

TABLICA: Dinamo 9, Inter 7, Cibalia 6, Zadar 6, Karlovac 5, Varteks 5, Rijeka 4 (-1), Šibenik 4, Međimurje 4, Slaven Belupo 3 (-1), Istra 1961 3, Osijek 2, Hajduk 1 (-1), Croatia Sesvete 1, Zagreb 0 (-1), Lokomotiva 0.