Karlović ispao s ATP-turnira u Pekingu od 122. igrača svijeta

Ivo Karlović je izgubio već na startu ATP-turnira iz serije 500 u Pekingu. Svladao ga je njemački kvalifikant Peter Gojowczyk nakon sat i 52 minute igre (6-4, 2-6, 7-5)...

Ivo Karlović nije se uspio pridružiti Marinu Čiliću u drugom kolu jakog ATP-turnira iz serije 500 u Pekingu. No ono što više brine od poraza u tri seta (6-4, 2-6, 7-5) činjenica je što ga je pobijedio njemački kvalifikant, inače 122. tenisač svijeta Peter Gojowczyk.

Kao i obično u mečevima "diva sa Šalate", zadržavanje servisa bio je ključ pobjede, a kako ga je gubio triput, teško se mogao nadati boljem ishodu meča. Osim toga, ubacio je tek 56 posto lopti na prvom servisu.

U trećem je setu Karlović pri vodstvu 5-2 imao tri vezane break-lopte, ali ih je propustio, baš kao i servis za meč, što je Nijemac iskoristio za pobjedu u njihovu prvom međusobnom ogledu.