Karolina Šprem pobijedila Tomljanović u Memphisu

Karolina Šprem je pobijedila Ajlu Tomljanović u dvoboju 2. kola na WTA turniru u Memphisu te će igrati protiv bolje iz dvoboja Keothavon i De Brito

Podsjetimo, 16-godišnja Tomljanović je u 1. kolu protiv Slovakinje Kristine Kucove slavila sa 6-4, 6-4, što joj je bila i prva pobjeda u karijeri na nekom WTA turniru u karijeri. Odlično je 248. tenisačica na WTA ljestvici započela i svoj prvi dvoboj u karijeri protiv devet godina starije Varaždinke. Tomljanović je u prvom setu izborila čak 8 break lopti, iskoristila ih dvije, što joj je i uz jedan izgubljeni servis bilo dovoljno za osvajanje prvog seta. No, u nastavku je do izražaja došlo iskustvo Karoline Šprem, 87. tenisačice svijeta, koja je zavladala terenom. U drugom setu je ispustila dva gema, a u trećem niti jedan. U ta dva seta je omjer osvojenih poena bio 53-25 u korist Šprem. Varauždinka će u četvrtfinalu turnira koji se igra z nagradni fond od 220.000 dolara, igrati protiv bolje iz dvoboja Britanke Anne Keothavon i mlade Portugalke Michelle Larcher De Brito, poznate po nesnosnom vrištanju prilikom udaranja lopte. Količinom decibela nadmašuje čak i slavnu Ruskinju Mariju Šarapovu, inače, prvu nositeljicu ovog turnira. Dvoboj između Šprem i Tomljanović trajao je samo 82 minute, a mlađa Hrvatica je, podsjećamo, za nastup u glavnom ždrijebu dobila pozivnicu organizatora, koju je prolaskom 1. kola apsolutno i opravdala.