Karolina Šprem preko Sugiyame u drugo kolo

Karolina Šprem pobijedila je Japanku Ai Sugiyamu 6-4, 7-6 (3) u dvoboju prvog kola WTA turnira u Amelia Islandu

Varaždinka je slavila za 79 minuta došavši do svoje prve pobjede u glavnom ždrijebu WTA turnira ove godine. Šprem (23) je trenutačno 296. tenisačica svijeta, 33-godišnja Japanka 38. Bio je ovo njihov treći sraz i druga pobjeda Hrvatice.
Šprem je bila agresivnija u prvom setu oduzevši Sugiyami servis u četvrtom gemu za 3-1. Japanka je vratila break u sedmom pa izjednačila na 4-4, no naša je tenisačica dobila prva dva sljedeća gema za pobjedu 6-4.
U drugom setu prva je napala Sugiyama napravivši break u petom gemu za 3-2. Šprem je poravnala rezultat pri servisu za set suparnice i dotjerala igru do tie-breaka u kojem je uvjerljivo slavila 7-3.
U drugom kolu turnira igrat će protiv treće nositeljice i desete igračice svijeta, Slovakinje Daniele Hantuchove, koja je u prvom kolu bila slobodna. Dosad su igrale dva puta, a svaka je slavila po jednom.
WTA turnir u Amelia Islandu, 1. kolo: Šprem – Sugiyama 6-4, 7-6 (3)