Kasun je zabio osam, Barci derbi u gostima kod Siene

Košarkaši Efes Pilsena došli su do druge pobjede u 5. kolu Eurolige. U utakmici skupine B slavili su na domaćem parketu protiv Entente Orleanaisea

Hrvatski reprezentativac Mario Kasun sudjelovao je u pobjedi svoje momčadi s učinkom od 8 koševa (dvice 4/5), 6 skokova i 1 asistencijom za nešto više od 17 minuta provedenih na parketu. Najefikasniji u redovima Efesa bio je Boštjan Nachbar s 12 ubačenih koševa, dok je je kod Ententea, kojem je ovo i peti poraz u isto toliko utakmice, prednjačio Austin Nichols sa 16 koševa. U utakmici skupine C Maccabi je također na domaćem parketu pobijedio grčki Maroussi 75-67 i tako došao do četvrtog slavlja ove sezone. Bivši “cibos” Andrew Wisniewski predvodio je Izraelce s 20 koševa i 4 asistencije, dok je Maciej Lampe uz 19 koševa uhvatio 9 lopti pod obručima. Drugi bivši “cibos” u redovima Maccabija Alan Anderson zabio je tek 4 koša. Kod gostiju je najbolji bio Billy Keys s 14 koševa. U posljednjoj utakmici 5. kola skupine A Eurolige košarkaša Barcelona je slavila s uvjerljivih 84-65 na gostovanju kod Montepaschi Siene i tako talijanskoj momčadi nanijela prvi poraz. Od samog početka Barcelona je u Areni Palasport Mens Sani u Sieni imala prednost, koju je uspješno održavala, a onda ju u posljednjoj četvrtini povećala za visoku konačnu pobjedu.