Katastrofa Poljske doma, SAD im očitao lekciju

Poraz 0-3 od ne toliko razvikane reprezentacije SAD-a zabrinuo je i naljutio poljske navijače, dok izbornik Beenhakker nije pretjerano zabrinut

Ne znam što bih rekao... Sve golove primili smo iz prekida. Ali dobro, barem sam dobio još jedan signal u pripremama za Euro, nakon teškog poraza u Krakowu, rekao je poljski izbornik Leo Beenhakker. Poljski navijači ludjeli su, nisu mogli vjerovati što se događa. A događala se katastrofa, već nakon 35 minuta bilo je 0-2, priča je zaokružena 17 minuta prije kraja utakmice. Teški, neočekivani poraz, za Poljake vjerojatno puno bolniji nego onaj od Nizozemske Hrvatima. Rezultatski identičan, ali gdje je SAD od velesile kao što su Nizozemci...
- Prvih 45 minuta stvarno nije bilo dobro, ali u nastavku smo igrali puno bolje. Ne volim gubiti, nitko ne voli, no ipak je ovo samo prijateljska utakmica. Isprobao sam 17 igrača i stekao neka vrijedna saznanja - kaže vremešni Beenhakker.
Amerikanci su od početka igrali bolje i konkretnije od naših protivnika u skupini na Euru. Bolju igru prvi put su okrunili nakon 12 minuta. Centaršut je stigao iz slobodnjaka s lijeve strane, a najviši je u skoku bio Landon Donovan. Lopta je završila u desnom donjem kutu poljskoga gola. U 35. minuti SAD je povećao prednost. Nakon kornera zabio je Onyewu, ponovno udarcem glavom. Konačni udar stigao je u 73. minuti, kad je Lewis lijepo pogodio iz slobodnjaka. Poljaci su u drugom poluvremenu podigli razinu svoje igre, ali do gola nisu mogli.