Kek nadmudrio Ćiru u Zadru, Rijeka drži korak s Dinamom

Nogometaši Rijeke slavili su na gostovanju u Zadru 1-0 u sklopu 16. kola MAXtv Prve lige. Gol Moisésa u 61. minuti približio je bijele na samo jedan bod od Dinama

Rijeka je slavila u Zadru puno teže nego što bi prosječni poznavatelj nogometnih prilika u Hrvatskoj to mogao očekivati. Ali tri boda ono je što će Matjaž Kek pamtiti i osigurati mir u svlačionici uoči važne utakmice protiv Standarda na Kantridi u petom kolu skupine G Europske lige.

Bijeli su u Stanovima zabili jedan, ali vrijedan gol. Dogodilo se to u 61. minuti utakmice kada je Brazilac Moisés nakon proigravanja Anasa Sharbinija sa sedam-osam metara zabio za 1-0.

Gosti su do gola bili bolja momčad, pogađali i stative i to dvaput, ali nije ni Zadar bio bez ispaljenog metka, ponajviše u završnici kada je Vargić morao spašavati Rijeke.

Drugom pobjedom u nizu Rijeka se vratila na samo bod zaostatka od vodećeg Dinama (37-36), ali prednost Zagrepčana najvjerojatnije će se vratiti na četiri boda jer će im se naknadno pripisati pobjeda u neodigranom derbiju protiv Hajduka. Zadar, pak, ostaje zakovan za dno s 12 bodova.