Kontaveit pobjednica, osigurala WTA Finals

Estonska tenisačica Anett Kontaveit osvojila je WTA dvoranski turnir u rumunjskom Cluju pobijedivši u finalu domaću tenisačicu Simonu Halep.

Kontaveit je dominirala u finalu te je slavila 6-2, 6-3. Estonka je osvojila petu WTA krunu u karijeri, a ovo joj je bila već četvrta tijekom ove godine. Prije Cluja najbolja je bila u Clevelandu, Ostravi i prošlog tjedna u Moskvi.

Kontaveit je dobila finale za samo jedan sat i deset minuta, a o novom sjajnom tjednu govori činjenica da nije izgubila ni jedan set u Cluju. Sjajna forma na kraju ove godine i ova nova WTA kruna osigurali su Estonki plasman na završni WTA Finals turnir u Guadalajari. Isto tako, od ponedjeljka će biti u krugu deset najboljih svjetskih tenisačica.

Halep je, pak, u Cluju igrala prvi finalni meč ove 2022. godine.