Kostelić prvi Super G završio na 23. mjestu, slavio Svindal

Kosteliću, koji u Lake Louiseu najbolji plasman bilježi 2009. godine kada je bio 13., ovo je pomak u odnosu na jučerašnji spust koji je završio na 37. mjestu...

U kanadskom Lake Louiseu održan je prvi superveleslalom sezone na kojem je slavio Norvežanin Aksel Lund Svindal, a najbolji hrvatski predstavnik Ivica Kostelić zauzeo je 23. mjesto sa zaostatkom od 1.74 za pobjednikom.

Svindalu je to treća uzastopna pobjeda, a četvrta ukupno u karijeri, na ovoj stazi. Ovaj put Norvežanin je slavio ispred Austrijanaca Matthiasa Mayera (+0.24) i Georga Streitbergera (+0.32).

Drugi naš predstavnik Natko Zrnčić-Dim utrku je završio na 47. mjestu sa zaostatkom od dvije sekunde i 75 stotinki.

U ukupnom poretku Svindal je izbio na prvo mjesto s 200 bodova iz četiri utrke, dok Kostelić s novih osam bodova drži solidnu sedmu poziciju.

Skijaši sada sele u Beaver Creek. U petak, 6. prosinca vozi se novi superveleslalom.