Kostelić s bolnim leđima: Šteta, bila je velika prilika

Ivica Kostelić je s osvojenim 24. mjestom u slalomu u Garmish-Partenkirchenu osvojio sedam bodova čime je ostao vodeći skijaš svijeta

Ivica Kostelić se s ukoćenim živcem u leđima spustio u drugu vožnju. Cilj je bio završiti utrku i osvojiti poneki bod koji će mu puno značiti u konačnom poretku na kraju skijaške sezone. Ivica je na kraju završio na 24. mjestu što mu nosi sedam bodova. Glavni konkurent u ukupnom poretku Svjetskog kupa Benni Raich završio je 13. te je ostao iza Kostelića u ukupnom poretku. Ivica sada ima 742 boda, dok je Raich na 680. Francuz Grange, vodeći u poretku slalomaša bio je četvrti te je tako povećao prednost pred Ivicom u slalomu. U Garmish-Partenkirchenu današnji slalom je osvojio Manfred Moelgg. Ivica je imao startni broj četiri, no još je jučer osjetio snažne bolove u leđima i u prvoj je vožnji bio 28. te se uspio plasirati u drugu vožnju s 2,25 sekundi zaostatka za vodećim Reinfriedom Herbstom.
- Prije drugog laufa primio sam blokadu i odvozio sam najbolje što sam moga. Šteta, bila je velika prilika da danas povećam prednost u poretku - rekao je Ivica nakon utrke.
Cilj zadan nakon što je osjetio bolove u leđima je ispunjen. Sada slijedi oporavak za koji se svi nadaju da neće potrajati predugo. Pred Ivicom je velika prilika, koju će, vjerujemo, iskoristiti.