Kovačev Bayern bez problema pobijedio Kramin Hoffenheim

Gosti iz Muenchena ostvarili su dva gola prednosti u prvih 45 minuta preko Goretzke (34, 45+1), nadu domaćima vratio je Schulz (59), no tri boda Bayernu osigurao je Lewandowski (87)

U prvoj utakmici 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, kao gost je svladao Hoffenheim sa 3-1 (2-0).

Drugoplasirani Bayern tako je smanjio zaostatak za vodećom Borussijom iz Dortmunda na tri boda, sada ima 39, a Borussia 42 uz utakmicu manje, dok je Hoffenheim, za kojega je svih 90 minuta igrao hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić, sedmi sa 25 bodova.

U subotu igraju Bayer - Borussia Mönchengladbach, Stuttgart - Mainz 05, Eintracht Frankfurt - Freiburg, Augsburg - Fortuna, Hannover 96 - Werder i RB Leipzig - Borussia Dortmund, dok će u nedjelju na teren Nürnberg - Hertha i Schalke 04 - Wolfsburg.