Kovačić dirigirao u Chelseajevoj pobjedi, Liverpool je sad tek 6.

West Ham je pobijedio Sheffield, a potom Chelsea srušio Newcastle. Oba kluba tako su pretekla Liverpool na ljestvici i bacila ga izvan pozicija koje vode u Ligu prvaka. Kovačić je bio među najboljima

Nogometaši Chelseaja i West Hama ostvarili su pobjede u posljednjim susretima 24. kola engleskog prvenstva. "Bluesi" su pobijedili Newcastle United sa 2-0, dok su "Hammersi" slavili protiv Sheffield Uniteda sa 3-0.

Chelsea je gotovo rutinski stigao do pete uzastopne pobjede u svim natjecanjima, a golove su zabili Olivier Giroud (31) i Timo Werner (39).

POGLEDAJTE VIDEO: Kovačićev prijatelj svećenik

Otkako je Thomas Tuchel stigao na Stamford Bridge, Chelsea je upisao pet pobjeda i remi, primivši samo jedan gol.

Za Tuchela je važno i što se među strijelce napokon upisao Werner koji je zabio svoj prvi ligaški pogodak nakon posta koji je trajao 1000 minuta.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za Chelsea i bio jedan od najboljih igrača

U drugom susretu West Ham je pobijedio Sheffield United sa 3-0 ostvarivši šestu pobjedu u zadnjih osam kola.

Golove za "čekićare" zabili su Declan Rice (41-11m), Issa Diop (58) i Ryan Fredericks (90+6).

Chelsea i West Ham su ovim pobjedama preskočili Liverpool koji je sada pao na šesto mjesto.

"Bluesi" su četvrti sa 42 boda, koliko ima i West Ham na petoj poziciji. Na vrhu je Manchester City sa 53 boda, a zatim slijede Manchester United i Leicester s po 46 bodova.

Verona slavila bez Kalinića i Pandura

U posljednjem susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, je pobijedila Parmu sa 2-1 prekinuvši niz od dva uzastopna poraza, dok je Parma upisala i četvrti poraz u nizu.

Gosti su poveli u osmoj minuti golom Juraja Kucke iz kaznenog udarca, no samo pet minuta kasnije izjednačio je Federico Dimarco.

Pobjedu Veroni donio je Antonin Barak u 62. minuti.

Nikola Kalinić i Ivor Pandur nisu nastupili za domaći sastav koji se nalazi na devetom mjestu Serie A sa 33 boda.

Parma je ostala na 19. mjestu sa 13 bodova, četiri manje od zone spasa.

Na vrhu ljestvice je Inter sa 50 bodova.