Kranjčar asistirao, Defoe promašio penal za pobjedu

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Nogometaši Tottenhama ispustili su prednost od dva gola protiv Evertona u 15. kolu Premiershipa i remizirali 2-2 u gostima na Goodison Parku

Na asistenciju raspoloženog Nike Kranjčara Michael Dawson je u 59. minuti na Goodison Parku zabio za 2-0 Tottenhama protiv Evertona. U tim trenutcima sve je vodilo prema četvrtoj gostujućoj i devetoj ukupno pobjedi Spursa u 15 kola ovogodišnjeg Premiershipa. Goste je u vodstvo doveo Jermaine Defoe golom iz neposredne blizine u 47. minuti utakmice. No pred sam kraj, u samo osam minuta, Spursi su dopustili Evertonu da se vrati u utakmicu. Golovima Louisa Sahe u 78. i Tima Cahilla u 86. minuti Everton je poništio prednost gostiju i pošteno naljutio Harryja Redknappa. No duboko u sudačkoj nadoknadi, u šestoj minuti produžetka, Wilsona Palaciosa u kaznenom prostoru zaustavio je Tony Hibbert, a sudac je pokazao na bijelu točku. Lopte se primio inače odlični izvođač penala Defoe i umjesto da donese nova tri boda, Howard mu je uspio obraniti. Vedran Ćorluka igrao je cijelu utakmicu, dok je Niko Kranjčar iz igre izašao u 87. minuti.

FULHAM MINIMALNO POBIJEDIO SUNDERLAND
U drugoj utakmici dana Fulham je na domaćem stadionu pobijedio Sunderland 1-0. Jedini gol za Fulham zabio je Bobby Zamora već u sedmoj minuti. Njegov četvrti prvenstveni gol vidjela je uživo i teniska legenda Martina Navratilova.