Kranjčar asistirao i dao ritam igri nakon povratka

Oporavljeni Niko Kranjčar odigrao je 45 minuta protiv Blackburna i asistirao za drugi gol "Pompeya", koji su protiv Blackburna slavili 3-1

Nakon što je zbog ozljede gležnja propustio dvije posljednje prvenstvene utakmice, Niko Kranjčar na lijep se način vratio u kadar Portsmoutha. Trener Tony Adams uveo ga je na početku drugog poluvremena umjesto Glenna Littlea, a akcije 'Mornara' bile su puno učinkovitije nakon njegovog ulaska. Hrvatski reprezentativac uvelike je olakšao Portsmouthu tako što je asistirao Defoeu u 53. minuti za 2-0. No preko Derbyshirea i Tugaya Blackburn se vratio u samo šest minuta, no pobjedu Portsmouthu osigurao je Sean Davis golom u 79. minuti. Tottenham je bez Luke Modrića, ali s Vedranom Ćorlukom u sastavu svih 90 minuta poražen na svom terenu od Evertona 1-0. Bio je to tek drugi poraz Harryja Redknappa otkad je došao na klupu londonskog kluba, no rezultat ne mora čuditi jer su igrači Tottenhama uputili tijekom utakmice samo dva udarca u okvir suparničkih vrata.