Kranjčar dodao protivniku za gol u vlastitu mrežu

Jedini gol u dvoboju Portsmoutha i niželigaša Prestona pao je duboko u sudačkoj nadoknadi, kad je Nikin korner branič poslao u mrežu

Portsmouth je u petom kolu FA kupa gostovao kod niželigaša Prestona, a jedini gol na utakmici pao je djelomičnom zaslugom hrvatskog veznjaka. Niko je u sudačkoj nadoknadi, u 94. minuti, nabacio iz kornera, a domaći igrač Darren Carter nespretno reagirao i loptu poslao u vlastitu mrežu. Tako je Portsmouth u završnici pobijedio 1-0 i prošao u sljedeći krug. Niko Kranjčar je odigrao cijelu utakmicu i bio ponajbolji pojedinac na terenu. Portsmouth je imao i sreće, jer je David James obranio penal u 60. minuti utakmice.