Kranjčar zabio, a Arsenal izgubio kod Stoke Cityja

U 11. kolu Premiershipa najveće je iznenađenje poraz Arsenala od Stokea, dok je naš Niko Kranjčar zabio u domaćem porazu Portsmoutha protiv Wigana

Izuzetno zanimljivo 11. kolo Premier lige začinio je i naš Niko Kranjčar. Ušao je u igru početkom drugog poluvremena, a njegov gol za izjednačenje u 81. minuti na asistenciju Petera Croucha ponudio je nadu Portsmouthovim navijačima. Kranjčar je umalo zabio i minutu nakon izjednačujućeg gola. Pucao je, taj put desnom nogom, opet na asistenciju Croucha, ali je vratar gostiju Kirkland uspio obraniti njegov udarac. Wigan je poveo na samom kraju prvog dijela golom odličnog Zakija iz jedanaesterca. Odmah nakon ulaska Kranjčar preuzima sve u svoje noge i Portsmouth sve više prijeti. No nakon Nikina gola, javlja se drugi odlični napadač iz Wigana. Heskey zabija u 92. svoj stoti gol u Premiershipu, a Wigan odlazi s bodovima. Chelsea je još jednom pokazao da je glavni kandidat za osvajanje ovogodišnjeg Premiershipa. Ovaj put stradao je Sunderland. U uvjerljivoj 5-0 pobjedi strijelci su bili Alex, Lampard, a Anelka čak tri puta tresao mrežu Fulopa. Drugi kandidat za naslov, Manchester United jedva je na Old Traffordu svladao Hull City. Rezultat 4-3 dovoljno govori koliko su "tigrovi" opasno prijetili prvaku. Dva puta je protiv WBA-a asistirao Dimitar Berbatov. Arsenal je na gostovanju kod Stokea još jednom kiksao. Rezultat 2-1 ne govori dovoljno o Arsenalovoj užasnoj igri jer je gol za Topnike zabio Clichy tek u 92. minuti. pravi tragičar utakmice je Robin van Persie. Ušao je u igru u 64. minuta, da bi već u 76. dobio crveni karton zbog udaranja laktom u lice Sorensena. Samo tri minute prije toga Stoke je poveo 2-0. Arsene Wenger morat će nešto mijenjati u ponašanju svojih 'klinaca'.

PREMIERSHIP, 11. KOLO, REZULTATI:

CHELSEA - SUNDERLAND 5-0 (Alex 26, Anelka 29, 45, 52, Lampard 50)
MANCHESTER UNITED - HULL CITY 4-3 (Ronaldo 3, 43, Carrick 29, Vidić 56; Cousin 22, Mendy 69, Geovanni 81)
MIDDLESBROUGH - WEST HAM 1-1 (Mido 83; Mullins 21)
PORTSMOUTH - WIGAN ATHLETIC 1-2 (Kranjčar 81; Zaki 45, Heskey 92)
STOKE CITY - ARSENAL 2-1 (Fuller 11, Olofinjana 73; Clichy 90)
WBA - BLACKBURN ROVERS 2-2 (Bednar 55, Miller 61; McCarthy 11, Andrews 89)
EVERTON - FULHAM 1-0 (Saha 88)
TOTTENHAM - LIVERPOOL 2-1 (Carragher (ag) 68, Pavljučenko 90; Kuyt 3)
BOLTON WANDERERS - MANCHESTER CITY (2. studeni)
NEWCASTLE - A. VILLA (3. studeni)

REDOSLIJED: 1.Chelsea 26, 2. Liverpool 26, 3. Manchester United 21, 4. Arsenal 20, 5. Aston Villa 20 (-1), 6. Hull 20...