Kup nacija: Četiri komada Obale Bjelokosti Beninu

Prvi favorit afričkoga prvenstva pobijedio je 4-1 i sada momčad koju predvodi Didier Drogba ima maksimalnih šest bodova iz dvije utakmice

Golovima Drogbe, Yaya Tourea, Keite i Dindanea Bjelokošćani su već nakon sat vremena igre vodili 4-0. Sva četiri gola Obala Bjelokosti je zabila u roku 23 minute. Prvih 40 minuta Benin je držao 'nulu' i odlijevao napadima puno kvalitetnijega protivnika. Seriju golova otvorio je napadač Chelseaja u 40. minuti. Drogbi je dodao Yaya Toure, izbio je pred golmana i lijevom nogom loptu poslao u mrežu. Samo četiri minute potom asistent je postao strijelac. Yaya Toure nije imao težak posao. Nakon što ga je proigrao brat Kolo, zabio je s metra udaljenosti.
Drogba je namjestio treći gol, koji je djelo Keite, a epitet igrača utakmice snažni je napadač 'Bluesa' potvrdio je još jednom asistencijom. U 63. minuti je nabacio s lijeve strane, a glavom je za 4-0 zabio Dindane. Počasni gol za Benin zabio je Omotoyossi u sudačkoj nadoknadi.
Nigerijski izbornik Berti Vogs izuzetno je blizu otkazu nakon što nije pobijedio ni u drugoj utakmici. U utakmici s puno šansi protiv Malija mreže su nisu tresle i Nigerijci su na rubu ispadanja...

SKUPINA B, 2. KOLO
OBALA BJELOKOSTI – BENIN 4-1 (Drogba 40, Yaya Toure 44, Keita 53, Dindane 63 / Omotoyossi 90)
NIGERIJA - MALI 0-0
POREDAK: O. Bjelokosti 6, Mali 4, Nigerija 1, Benin 0.