Kup nacija: Eto'o najbolji strijelac svih vremena

Egipat i Kamerun plasirali su se u četvrtzavršnicu Kupa nacija, a Samuel Eto'o popeo se na sam vrh ljestvice najboljih afričkih strijelaca

S dva zabijena gola protiv Sudana, napadač Kameruna Samuel Eto'o postao je najefikasniji strijelac Kupa nacija svih vremena. Igrač Barcelone do sada je zabio ukupno 16 golova, tj. dva više od dosadašnjeg rekordera Bjelokošćanina Laurenta Pokoua. Kamerun je u zadnjem kolu skupine C s uvjerljivih 3-0 porazio Sudan i plasirao se u četvrtfinale. Pored Eto'oa među strijelce se autogolom upisao Khider. Sudan je tako natjecanje završio neslavno kao jedina momčad koju na ovogodišnjem Kupu nacija nije postigla niti jedan gol.
Iako su odigrali samo neriješeno protiv Zambije, Egipćani su osvojili prvo mjesto u skupini. 'Faraoni' su poveli već u 15. minuti golom Zakija, dok je konačnih 1-1 postavio Katongo dvije minute prije kraja utakmice.