Kup nacija: Nigerija dobila Mozambik i prošla među osam

Junak susreta bio je napadač moskovskog Lokomotiva Odemwingie koji je zabio u 45. i 47. minuti utakmice. Treći gol dao je Obafemi Martins

Nogometaši Nigerije drugi su četvrtfinalisti Afričkog kupa nacija iz skupine C. Pridružili su se Egiptu koji je već nakon dva kola osigurao prolaz. Nigerija je u izravnom dvoboju za četvrtfinale u Lubangu pobijedila Mozambik s 3-0. Junak utakmice bio je napadač moskovskog Lokomotiva Peter Osaze Odemwingie koji je najprije u 45.minuti sjajnim udarcem ljevicom s vrha šesnaesterca doveo svoju momčad u vodstvo, da bi u drugoj minuti drugog poluvremena zaključio uspješan kontranapad za 2-0. Priču je u 86. minuti završio Wolfsburgov napadač Obafemi Martins. Branitelj naslova Egipat je natjecanje u skupini završio s maksimalnim učinkom. U posljednjem su kolu “faraoni” s 2-0 svladali Benin zahvaljujući pogocima Ahmeda Al-Muhammadija i Emada Motaeba. Kup nacija, 3. kolo, skupina C: Egipat – Benin 2-0 (Al-Muhammadi 7, Motaeb 23) Nigerija – Mozambik 3-0 (Odemwingie 45, 47, Martins 86) Redoslijed: 1. Egipat 9 bodova, 2. Nigerija 6, 3. Benin 1, 4. Mozambik 1