Kup Uefe: Ispala tri kluba iz liga Petice, Klasnić zabio

Od hrvatskih nogometaša Olić i Križanac prošli su dalje, dok su se Pletikosa i Galinović oprostili od Europe, a Klasnić je opet zabio za Werder

Večer tijekom koje je padala odluka kojih će šesnaest klubova nastaviti utrku za Kup Uefe ponudila je nekoliko iznenađenje. Spektakularnih ishoda nema, ali uvijek se iznenađenjem može okarakterizirati ishod koji iz Europe izbacuje klubove iz liga Petice. A takvih je večeras troje...
Madridski Atletico je u prvoj utakmici minimalno izgubio od Boltona, no u uzvratu nisu uspjeli naći put do gola Jääskeläinena. Pucali su 13 puta, Bolton samo jednom, ali dalje idu Englezi. Već u ovoj fazi zaustavljen je i Villareal. Ruski Zenit je nakon pobjede 1-0 doma izgubio 2-1, što ga vodi dalje. Za momčad koja je dobila dva crvena kartona (Širokov i Širl) Ivica Križanac je igrao od 34. minute i u sudačkoj nadoknadi zaradio žuti karton. Treća momčad iz liga Petice koja je 'zapela' je njemački Nürnberg. I to je najveća priča večeri. U Lisabonu su Nijemci izgubili 1-0, a pred svojim su navijačima do 88. minute imali 2-0. No primili su dva gola u zadnje tri minute i završili ovu sezonu što se Kupa Uefe tiče.
Bayern se lako obračunao s Aberdeenom u Allianz Areni nakon 2-2 u Škotskoj, a Everton je pobjedu protiv Branna iz prve utakmice potvrdio s visokih 6-1, uz hat-trick Nigerijca Yakubua. I drugi Dinamov protivnik iz skupine je teškim porazom završio svoju euro-epizodu. Basel je nakon 0-2 u prvoj utakmici izgubio 3-0 od Sportinga u Švicarskoj.
Prošao je zato HSV, a u domaćem remiju sa Zürichom svih 90 minuta odigrao je Ivica Olić. Marseille je s 3-0 iz prve utakmice otišao u Moskvu i izgubio 2-0 iako je bio puno bolja momčad. No preko Pletikose nisu mogli.
U posljednjoj utakmici dana nogometaši Werdera izborili su osminu finala pobijedivši s 1-0 u gostima portugalsku Bragu, a jedini gol zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić u 78. minuti. Klasnić je na travnjak istrčao samo osam minuta ranije, a za Werder je od 57. minute igrao i Jurica Vranješ.

1/16 FINALA KUPA UEFE, UZVRATNE UTAKMICE
LEVERKUSEN - GALATASARAY 5-1 (Barbarez 12, 22, Kiessling 13, Haggui 55, Schneider 61-11m / Barusso 87-11m) - (0-0)
HSV - ZÜRICH 0-0 (3-1)
SPARTAK MOSKVA - MARSEILLE 2-0 (Pavlenko 39, Pavljučenko 85) - (0-3)
PAO - RANGERS 1-1 (Goumas 12 / Novo 81) - (0-0)
BAYERN - ABERDEEN 5-1 (Lucio 13, Van Buyten 36, Podolski 71, 77, Van Bommel 86 / Lovell 84) - (2-2)
ATLETICO - BOLTON 0-0 (0-1)
BORDEAUX - ANDERLECHT 1-1 (Cavenaghi 71 / Chatelle 34) - (1-2)
FIORENTINA - ROSENBORG 2-1 (Liverani 37, Cacia 80 / Kone 88) - (1-0)
GETAFE - AEK 3-0 (Granero 45, Contra 83-11m, Braulio 84) - (1-1)
HELSINGBORG - PSV 1-2 (Castan 81 / Zonneveld 47, Lazović 65) - (0-2)
TOTTENHAM - SLAVIA 1-1 (O'Hara 7 / Krajcik 51) - (2-1)
VILLARREAL - ZENIT 2-1 (Franco 75, Tomasson 90 / Pogrebnjak 31) - (0-1) Širkov 47 i Sirl 82 CK
BASEL - SPORTING 0-3 (Pereirinha 2, Liedson 41, 51) - (0-2)
EVERTON - BRANN 6-1 (Yakubu 36, 54, 71, Johnson 41, 90, Arteta 70 / Moen 60) - (2-0)
NÜRNBERG - BENFICA 2-2 (Charisteas 58, Saenko 65 / Cardozo 88, Maria 90) - (0-1)
BRAGA - WERDER 0-1 (Klasnić 78) - (0-3)