Kup Uefe, prvo pretkolo: Hajduk lako pobijedio 4-0

Splićani su na Poljudu u 21 sat počeli svoju prvu europsku utakmicu sezone. Kako Hajduk igra protiv Birkirkare pratite na www.24sata.hr
HAJDUK - BIRKIRKARA
HAJDUK: Subašić - Rubil (od 75. Bartolović), J. Buljat, Pandža, Strinić - Linić, Živković (od 63. Jertec), Gabrić (od 58. Tičinović), Ibričić - Bušić, Kalinić
BIRKIRKARA: Borg - Zerafa, Jančev, Hartvig, Lombardi - Fenech, Mallia, Bajada (od 62. Buhagiar), Tabone, Anastasi - Balea.

'1 - Pred više od 15.000 navijača Hajduk je krenuo u još jedan europski pokušaj. Momčadi su one koje su i najavljene.
GOOOOL!!! - Kakav debi za Senijada Ibričića! Prošle su samo dvije minute kada je Kalinić srušen na 17-18 metara. Slobodan udarac izveo je Ibričić, pogodio preko zida i Omar Borg bio je nemoćan.
'9 - Strinić je probio po lijevom boku, centrirao u sredinu, a s tri metra od gola izbio je branič Hartvig.
'10 - Odmah potom pucao je Ibričić iz daljina, obranio Borg.
'13 - Hajduk i dalje napada. Sada je nabacio Linić, a glavom pokraj gola pucao Nikola Kalinić.
'20 - Kombinirali su Hajdukovci, dodavali se u šesnaestercu, pa se na kraju prekombinirali. Dobru akciju udarcem je okončao Siniša Linić, no obranio je golman Maltežana.
GOOOOL!!! - Dugo je Hajduk bio u šesnaestercu Birkirkare. Rubil je na kraju centrirao, Borg odbio do Strinića, a on vratio u sredinu. Na vrhu peterca čekao je Kalinić i zabio u 25. minuti.
'31 - Ibričić je s ruba šesnaesterca nabacio, Kalinić lijepo skočio na desetak metara, ali lopta je prošla pokraj gola.
'37 - Nakon kombinacije na vrhu kaznenog prostora s 18-19 metara pucao je Senijad Ibričić, no otišlo je pokraj gola.
KRAJ POLUVREMENA: Hajduk - Birkirkara 2-0

GOOOOL!!! - Praznih deset minuta na otvaranju nastavka završeno je kombinacijom Rubil - Bušić. Prvi je probio desni bok i nabacio, a drugi visoko skočio s s vrha peterca zabio i treći gol za Splićane.
'58 - Goran Vučević je na travnjak poslao Marija Tičinovića, 17-godišnjaka u kojeg se 'kune' struka Bijelih. Vani je Gabrić.
'60 - Još jednu šansu je iz velike blizine promašio Kalinić.
'62 - Ušao je Buhagiar umjesto Bajade.
'63 - A evo i Darija Jerteca u debiju pred splitskom publikom. Izašao je današnji zadnji vezni Boris Živković.
'69 - Strinić je dobro dodao za Kalinića na vrhu peterca, ovaj vratio za Ibričića, ali splitska 'desetka' je pucao visoko, visoko...
GOOOOL!!! - Rubil je odigrao za Jerteca, Varaždinac je vratio u sredinu, gdje je bio mladi Mario Tičinović. Iz prve je pucao po zemlji i pogodio za 4-0.
'75 - Umjesto Rubila ušao je Bartolović.
'76 - U šansu je ušao Pandža, ali pogodio je golmana.
'87 - Utakmica je u svojoj završnici ušla u nešto mirniju fazu i sada je ono najzanimljivije pjesma Torcide koja ne prestaje.
'88 - Mogla je sada biti kompletirana i 'petarda', ali udarac Jurice Buljata s crte je izbila obrana Birkirkare.
'90+3 - Probao je sada i Linić, iz velike daljine, ali njegov silovit udarac obranio je golman gostiju s Malte.
KRAJ UTAKMICE: Hajduk - Birkirkara 4-0