Kvalifikacije U-21: Austrijanci slavili uoči susreta s Hrvatima

Hrvatski nogometaši do sada su pobijedili u svih pet kvalifikacijskih nastupa. Austrija U-21 ima 12 bodova iz šest utakmica, a Hrvatska 15 bodova u pet susreta

Austrijski nogometaši do 21 godine uspješno su obavili gostovanje kod Azerbajdžana u sklopu skupine A kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

Austrija U-21 je pobijedila 3-0 čime je pozitivno najavila ono što slijedi 16. studenoga. Naime, tada će u Riedu gostovati mladi hrvatski nogometaši koji su do sada pobijedili u svih pet kvalifikacijskih nastupa. Austrija U-21 ima 12 bodova iz šest utakmica, a Hrvatska 15 bodova u pet susreta.

Kod Azerbajdžana prvi pogodak za Austriju je postigao Aiwu krajem prvog poluvremena i minimalnih 1-0 je stajalo sve do 72. minute. No, tada je unutar samo četiri minute Schmid zabio dva pogotka (jedan iz jedanaesterca) za tri austrijska boda.