Lakersi i Hornetsi došli do 50, Miami ruši rekorde

Lakersi su do 50. pobjede stigli kroz produžetak, New Orleans na gostovanju, a Miami je srušio rekord u najmanje pogođenih šuteva iz igre

Nakon što su iz grada otišli Jordan, Pippen i ostatak društva koje je činilo šampionsku generaciju Bullsa, 1999. je jedna nova i izuzetno loša momčad Chicaga ubacila 18 šuteva iz igre za 48 minuta. I to je bio neslavni rekord, nitko nikada u povijesti lige nije zabio manje koševa iz igre. Sve do noćas, kada je očajnom Miami Heatu uspjelo oboriti i ovaj rekord. Protiv Bostona su ukupno ubacili 62 poena, ali čak su 24 zabili s linije slobodnih bacanja. Iz igre su šutirali 17-59, što je jedva 29 %... Miamiju u obranu ide tek činjenica da nisu igrali ni Marion, ni Wade, ni Mourning, čak ni Haselm ni Jason Williams...
Celticsi su ovakvu večer momčadi s Floride, koja je devet utakmica prije kraja sezone na mizernih 13 pobjeda, iskoristili za laku pobjedu. Pri čemu se nisu previše umorili. Allen i Pierce su odigrali po 24 minute i zabili 10, Garnett je na parketu proveo 21 minutu i ubacio 12 poena.
I dok je u Bostonu odigrana jednosmjerna utakmica, u Los Angelesu je bilo vruće. Lakersima je u goste stigao raspucani Washinghton i napravio puno problema Kobeju i društvu. Tricom Carona Butlera 10 sekundi prije kraja Wizardsi su izborili produžetak, no tamo je gazda bio Bryant. Zabio je šest od svojih 26 koševa u dodatnih pet minuta i predvodio Lakerse (Vujačič 20, Walton 19, Radmanović 18) do 50. pobjede u sezoni, što je ovoj momčadi uspjelo 29. put u povijesti.
A do 50. pobjede stigli su i odlični New Orleans Hornetsi, i to na gostovanju u Torontu. David West je sa 32 koša bio uspješniji "team-leader" nego Chris Paul (20 koševa i 16 asistencija) s druge strane. Westu je sa 25 koševa pomogao i Stojaković, što je bilo dovoljno za šestu pobjedu u zadnjih sedam utakmica.
Da je sada kraj sezone, Golden State ne bi vidio doigravanje. I to unatoč noćašnjoj pobjedi protiv izravnog konkurenta Dallasa. Jednako kao i Dallas i Denver, Golden State ima omjer 45-28. Do kraja je još devet utakmica, ima čak i izravnih dvoboja ovih momčadi, pa ćemo tek doznati tko će biti sedmi, tko osmi, a tko nesretni deveti na zapadu.

SAN ANTONIO - HOUSTON 109-88
MINNESOTA - UTAH 110-103
ATLANTA - NEW YORK 114-109
BOSTON - MIAMI 88-62
TORONTO - NEW ORLEANS 111-118
CLEVELAND - PHILADELPHIA 91-88
GOLDEN STATE - DALLAS 114-104
SEATTLE - SACRAMENTO 107-120