Le Championnat: Auxerre i Lyon izborili Ligu prvaka

Lille je postao najveći tragičar jer je kolo prije kraja držao drugu poziciju da bi porazom od Lorienta završio četvrti. Marseille je novi prvak

Odigrane je posljednje, 38. kolo francuskog nogometnog prvenstva. Lyon i Auxerre su zacementirali plasman u Ligu prvaka, a Marseille je pobjedom na Velodromeu protiv Grenoblea (2-0) proslavio naslov. Bafetimbi Gomis i Miralem Pjanić zabili su golove u 2-0 pobjedi Lyona nad Le Mansom na Gerlandu, pobjedi kojom su "lavovi" završili na drugom mjestu iza prvaka Marseillea i izborili izravan plasman u Ligu prvaka. U najelitnije klupsko nogometno natjecanje ide i Auxerre koji je dvama golovima Cedrica Hengbarta slavio 2-1 na gostovanju kod Sochauxa. Lille je ispao najveći tragičar posljednjeg kola, budući je uoči njega držao drugo mjesto ljestvice, ali je porazom 2-1 na gostovanju kod Lorienta pao za dva mjesta i završio na četvrtom mjestu koje vodi u Europa ligu. Veliku ulogu u porazu Lillea odigrala je činjenica da je u 48. minuti kod rezultata 1-1, Yohan Cabaye propustio realizirati jedanaesterac. Peto mjesto, posljednje koje vodi u europska natjecanja, osvojio je Montpellier gostujućim slavljem kod PSG-a 3-1, dok je prošlosezonski prvak Bordeaux završio tek šesti nakon gostujućeg poraza kod Lensa 4-3. Putnici u drugu ligu bili su poznati već od ranije i to su Le Mans, Boulogne i Grenoble, dok u prvi razred francuskog nogometa ulaze Caen, Brest i Arles-Avignon.